Aktualności
21.10.2012

Alfa Romeo Giulia GT50 Burza hormonów

Alfa Romeo walczy w tej chwili o klienta jedynie z dwoma modelami, a szumnie zapowiadanych od kilku lat premier ciągle w salonach sprzedaży nie widać. Jedną z nich ma być limuzyna Giulia, którą planuje się obecnie na rok 2014. A co by było, gdyby Włosi wzorem przeszłości zbudowali także Giulię w wersji coupe?

Na to pytanie odpowiadają Michele Di Mauro i Claudio Piccioli, absolwenci wzornictwa przemysłowego, którzy prace dyplomowe i doświadczenie zdobywali pod skrzydłami Pininfariny, Lamborghini i właśnie Alfy Romeo. Ich projekt pod tytułem Giulia GT50 to ukłon w stronę oryginalnej Giulii Sprint GT, ze studia Bertone, którą pokazano w 1963 roku i której wkrótce stuknie 50 lat.

Alfa Romeo Giulia GT50

Pierwsza Giulia GT miała swoją premierę na salonie samochodowym we Frankfurcie i na rynku pozostawała przez blisko 15 lat, mnożąc się i rozwijając. Podstawowe wersje miały silniki o pojemności 1,3 litrów, a te najbardziej imponujące, wyścigowe i drogowe GTA i GTAm, były napędzane jednostkami o pojemności do dwóch litrów i mocy dochodzącej do 250 koni mechanicznych.

Alfa Romeo Giulia GT50

Wirtualna GT50 mierzyłaby w rzeczywistości 4,05 metrów długości i korzystała według twórców z dobrze znanej jednostki 1750 TBi, rozwijającej 235 koni mechanicznych. W połączeniu z niewielką masą własną miałoby to pozwalać na przekroczenie 250 km/h i imponujące przyspieszenia. Niestety ze strony samej Alfa Romeo nic nie wskazuje na plany Giulii w wersji coupe. Nie wiadomo nawet czy samą Giulię zobaczymy w 2014 roku czy później...

Skomentuj na forumUdostępnij