Aktualności
12.11.2012

Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster Składnik powietrza

Premiery flagowego okrętu Lamborghini z otwartym i zamkniętym nadwoziem dzieliły zwykle lata. W przypadku Aventadora uwinięto się w jakieś dziewiętnaście miesięcy, w ciągu których znaleziono także czas na udoskonalenie coupe. Oto najbardziej ekscytujące, seryjne Lambo w historii - Aventador LP700-4 Roadster.

Największą nowością w Roadsterze jest dwuczęściowy, twardy dach z włókien węglowych, który waży niecałe 12 kilogramów i może być przechowywany w bagażniku z przodu. O nieporęcznym, miękkim dachu z Murcielago, z którym producent nie polecał przekraczać 160 km/h, można zapomnieć. W otwartym Aventadorze rozpędzimy się do okolic 350 km/h.

Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster

Druga nowość, jeśli chodzi o wygląd auta, to pokrywa komory silnika z kaskadowymi, sześciobocznymi szybkami, rozdzielonymi szerokim "kręgosłupem". Nieznacznie zmieniono również bieg krawędzi bocznych szyb, a z przodu i z tyłu przedziału pasażerskiego pojawiły się dodatkowe osłony przed wiatrem. Roadster stanął na nowych felgach Dione, dzięki którym nieresorowana masa spadła o 10 kilogramów.

Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster

Pierwszy, pokazowy egzemplarz Roadstera pokryto lakierem Azzuro Thetis, nawiązującym do prototypowej Miury Roadster z 1968 roku. Samochód wyposażono w 700-konne V12 identyczne z coupe, uzbrojone w najnowsze systemy Stop & Start oraz odłączania cylindrów i połączono z 7-stopniową przekładnią ISR. W stosunku do wersji zamkniętej auto przytyło o 50 kilogramów do 1625 kg. Takie warunki pozwalają mu na przekroczenie 100 km/h już po trzech sekundach.

Lamborghini Aventador LP700-4 Roadster

Aventador LP700-4 pojawił się na rynku latem ubiegłego roku, od czasu którego do rąk klientów dotarło ponad 1300 egzemplarzy, w tym kilka w Polsce. Lamborghini zbiera już zamówienia na Roadstera, którego cenę, nie wliczając podatków, określono na poziomie okrągłych 300 tysięcy euro. Według dzisiejszych kursów walut to około 1,25 miliona złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij