Aktualności
30.03.2013

Subaru WRX Niebieskie migdaly

Aktualne modele Subaru z serii WRX uważacie za stylistyczną katastrofę? Mamy dobrą wiadomość: Japończycy mają już pomysł na wygląd zupełnie nowej generacji! Jej kształty mają wyznaczać ostre i muskularne linie. Pod nimi ukryta zostanie sprawdzona technologia, która nigdy nie budziła wątpliwości.

Koncept zaprezentowany przez Subaru of America na salonie samochodowym w Nowym Jorku jako rzeźba nadwozia mierzy 452 centymetry długości, 189 centymetrów szerokości i 139 centymetrów szerokości. W porównaniu do aktualnej Imprezy WRX STI w nadwoziu sedan jest krótszy, szerszy i niższy. Dłuższy jest za to rozstaw osi, który sięga 276 centymetrów.

Subaru WRX

WRX postawiono na 20-calowych felgach produkcji BBS, na które założono ogumienie Dunlopa w rozmiarze 245/40. Karoserię auta pokryto nowym lakierem WR Blue Pearl III, a detale, jak zaciski hamulców, logo WRX na przedzie i cztery końcówki wydechu, między które wkomponowano dyfuzor z sześcioma żebrami, pomalowano fluorescencyjną farbą w kolorze żółtym.

Subaru WRX

Warstwa technologiczna pozostaje w sferze domysłów: doładowany silnik i napęd przekazywany na wszystkie cztery koła. W przypadku oferowanej obecnie Imprezy WRX STI taka konfiguracja oznacza 4-cylindrowego boksera o pojemności prawie 2,5 litrów z turbosprężarką, dzięki której rozwija moc 300 KM. Samochód, którego ceny zaczynają się od 48 tysięcy euro (200k PLN), rozpędza się do setki w 5,2 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 255 km/h.

Skomentuj na forumUdostępnij