Aktualności
14.01.2014

Chevrolet Corvette Z06 Gra umiejętności

Stingray zgarnęło w tym tygodniu oficjalny tytuł samochodu roku w Ameryce Północnej, wyprzedzając Mazdę 3 i Cadillaca CTS. A Chevrolet z nowym Corvette dopiero się rozkręca! Do podstawowej wersji, którą można ulepszyć szeregiem fabrycznych dodatków, dołączyło właśnie zupełnie nowe, doładowane Z06.

Nowe Corvette Z06 to pierwsze w historii Z06 z silnikiem uzbrojonym w sprężarkę mechaniczną. W tym przypadku mowa o 1,7-litrowym produkcie R1740 TVS firmy Eaton, który upchnięto dokładnie między dwoma rzędami cylindrów. Sprężarka będzie rozkręcać się do 20 tysięcy obrotów na minutę i z 6,2-litrowej jednostki V8 wyciskać co najmniej 634 konie mechaniczne i 861 niutonometrów.

Chevrolet Corvette Z06

LT4 będzie charakteryzować się bezpośrednim wtryskiem paliwa, systemem odłączania połowy cylindrów, suchą miską olejową o pojemności jeszcze większej, niż w Stingray Z51, tytanowymi zaworami dolotowymi i stopniem sprężania 10:1. Klienci będą mieli do wyboru dwie skrzynie biegów: ręczną o siedmiu przełożeniach z systemem Active Rev Match lub 8-stopniowy automat 8L90 z łopatkami przy kierownicy.

Chevrolet Corvette Z06

Z06 stanie na 19-calowym ogumieniu Michelin Pilot Super Sport w rozmiarze 285/30 z przodu i 335/25 z tyłu, szerszym o odpowiednio 1,5 i 2 cale od ogumienia zwykłego Stingray. W przekazaniu napędu na tylną oś uczestniczyć będzie między innymi elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (eLSD). Standardem będzie między innymi adaptacyjne zawieszenie oraz, po raz pierwszy w Z06, twardy, zdejmowany dach.

Chevrolet Corvette Z06

Klienci będą mieli do wyboru dwa pakiety aerodynamiczne oraz paczkę modyfikacji Z07, nastawioną na bicie rekordów torowych. Model nadal przechodzi testy, ale Chevrolet już teraz chwali się, że z opcjami Z07 auto jest na torze szybsze od starego, 647-konnego ZR1. W ramach zestawu Z07 znajdą się poprawki aerodynamiczne, tarcze hamulcowe Brembo ze spieków węglowo-ceramicznych, opony Michelin Sport Cup 2 oraz przestrojona elektronika. W sprzedaży Z06 znajdzie się dopiero na początku przyszłego roku.

Skomentuj na forumUdostępnij