Aktualności
10.07.2014

Ant-Kahn Barchetta Transfer wiedzy

Brytyjski rynek powiększa się o kolejny zakład, którego celem będzie budowa krótkich serii ekskluzywnym aut, na wskroś przesiąkniętych angielskością. Marka Ant-Kahn, bo o niej właśnie mowa, pokaże swoje pierwsze dzieła w nadchodzących miesiącach. Dwa z nich będą bazować na modelach dobrze znanych, trzecim będzie autorska barchetta.

Pod szyldem Ant-Kahn kryje się ambitne przedsięwzięcie Afzala Kahna, znanego przede wszystkim z trudniącego się tuningiem Kahn Design, oraz Anta Ansteada, który stoi za firmą Evanta Motor Company. Evantę znamy z rekreacji Aston Martina DB4 GT Zagato, wysokiej jakości repliki DBR1, oryginalnej Barchetty oraz renowacji samochodów innych marek. Działalność Ant-Kahn połączy oba światy, tuningu, inspiracji klasycznymi samochodami i budowy samochodów o wyjątkowym charakterze.

Evanta Barchetta i Evanta DB4 GT Zagato Recreation

Pierwszym modelem firmy ma być Flying Huntsman na bazie Land Rovera Defendera, który zostanie wyposażony w 6,2-litrowe V8 od General Motors o mocy około 560 koni mechanicznych. Jeszcze przed końcem roku mamy zobaczyć przeprojektowanego Aston Martina, który ukrywa sie na razie pod oznaczeniem WB12. Jesienią podczas Goodwood Revival, na którym spotykają się sportowe auta zabytkowe, zostanie pokazana barchetta, na temat której jak na razie zdradzono najwięcej.

Ant-Kahn Barchetta

Najbardziej oryginalne auto w ofercie Ant-Kahn zasilane będzie widlastą ósemką serii LS3 o mocy około 455 koni mechanicznych. Pojazd powstanie wokół rurowej ramy, którą przykryje karoseria z Kevlaru i innych materiałów kompozytowych. Model został zaplanowany jako seria zaledwie dwudziestu egzemplarzy. Angielski duet snuje także inne plany, o których na razie woli nie mówi głośno. Tegoroczne Goodwood Revival, podczas którego zobaczymy barchettę zaplanowano na weekend 12-14 września.

Skomentuj na forumUdostępnij