Aktualności
21.10.2019

Saleen 1 GT4 Szukający wyzwania

Od kilku miesięcy Saleen Automotive może pochwalić się własnym pucharem wyścigowym, który objeżdża najbardziej znane tory Ameryki Północnej. Markowa seria, której pierwszy sezon zakończył się w miniony weekend, była przymiarką do ataku nieco większego kalibru: oto powiedź wyścigowego Saleena klasy GT4, który będzie mógł rywalizować na całym globie.

Saleen Automotive od kilku lat cieszy się wsparciem ze strony chińskiego kapitału, który pozwala robić to, na czym zakład zna się najlepiej. Mowa o tuningu amerykańskich muscle carów oraz pick-up'ów i produkcji samochodów sportowych własnego pomysłu. W tej drugiej kategorii znajdziemy pożegnalną serię wiekowego super coupe Saleen S7 oraz małe coupe Saleen 1, które pokazano pod koniec 2017 roku. Model 1 to punkt wyjścia dla wyścigowych ewolucji Cup oraz GT4.

Saleen 1 GT4

Z myślą o drogowym 1 przygotowano 4-cylindrowy, rzędowy silnik o pojemności 2,5 litra z turbodoładowaniem, który umieszczono centralnie (między kabiną pasażerką oraz tylną osią). Motor daje z siebie około 450 koni mechanicznych. Podobną jednostką przewidziano dla maszyny przeznaczonej do pucharu Saleen Cup Series oraz wyścigowego auta klasy GT4, przygotowanego na lokalne mistrzostwa organizowane na całym świecie pod skrzydłami SRO Motorsport Group. Z myślą o modelu GT4 opracowano między innymi nowy pakiet aerodynamiczny, zawieszenie oraz system ABS.

Saleen 1 GT4

Nowy Saleen 1 GT4 będzie produkowany w zakładach marki Kalifornii, a pierwsze przeznaczone dla klientów sztuki mają opuścić je już w listopadzie tego roku. Każdy egzemplarz ma kosztować około 225 tysięcy dolarów (aktualnie to około 860 tysięcy złotych). Pierwszym pucharem, w którym maszyna ma pojawić się w przyszłym roku ma być Pirelli GT4 America (model czeka jeszcze na homologację SRO). Obecnie startują w niej samochody marek Audi, BMW, Chevrolet, Ford, Ginetta, KTM, Maserati, McLaren, Mercedes-AMG, Panoz, Porsche oraz Sin.

Skomentuj na forumUdostępnij