Aktualności
22.01.2024

Subaru WRX S4 STI Sport Maszyna losująca

Model WRX, który dziesięć lat temu został wyłączony przez Subaru z linii modeli Impreza i stał się samodzielny, od ponad dwóch lat roztacza wpływy drugiej generacji. I, jak zwykle z resztą, regularnie pojawia się w wersjach limitowanych. Oto najnowsza z nich: japońskie WRX S4 STI Sport#, które można zdobyć tylko na drodze loterii.

Sportowa limuzyna japońskiej marki w drugiej generacji znana jest od września 2021 roku. Kilka lat wcześniej zakończono europejską sprzedaż WRX pierwszej generacji i od tamtej pory model na nasz kontynent niestety nie wrócił. Obecnie grasuje on przede wszystkim na terenie Japonii oraz Stanów Zjednoczonych, gdzie oferowany jest z napędem obu osi, ręczną skrzynią biegów oraz turbodoładowanym, benzynowym boxerem, którego moc przekracza 270 koni mechanicznych. Na obu rynkach nie brakuje wersji specjalnych. Najnowszą z nich jest WRX S4 STI Sport#, które w prototypowej formie zostało zaprezentowane potencjalnym klientom podczas tegorocznej wystawy Tokyo Auto Salon.

Zdjęcie Subaru WRX S4 STI Sport#

Nowe WRX S4 STI Sport# zostało przygotowane na bazie japońskiej specyfikacji WRX S4 STI Sport R EX. Samochód wyróżnia przede wszystkim body kit, 19-calowe felgi BBS z ogumieniem Michelin Pilot Sport 5, malowanie karoserii i detali, fotele Recaro, podsufitka obszyta materiałem Ultrasuede, usztywnienia podwozia i zawieszenia oraz wydajniejsze chłodzenie skrzyni biegów – wiele z nich swoimi logotypami firmuje oddział Subaru Tecnica International. Pod maską zmian właściwie nie ma. Zastaniemy tam 2,4-litrowego boxera, który generuje maksymalnie 275 koni mechanicznych oraz 376 niutonometrów. Silnik współpracuje z ręczną skrzynią o sześciu biegach. Samochód waży około 1610 kilogramów.

Zdjęcie Subaru WRX S4 STI Sport#

WRX S4 STI Sport# trafi wyłącznie na rynek japoński, ale auta nie będzie można zamówić tak po prostu. Jego produkcja będzie limitowana do zaledwie 500 egzemplarzy, które trafią dosłownie do szczęściarzy. Do końca ostatniego weekendu stycznia Subaru organizuje sprzedaż na drodze loterii: zakup losu będzie uprawniał do wzięcia udziału w losowaniu, które wyłoni osoby uprawnione do zakupu auta. Cennik zaczyna się od 5,67 miliona jenów za wersję podstawową (obecnie to równowartość około 155 tysięcy złotych).

Skomentuj na forumUdostępnij