Ślepa uliczka 404

Podstrona, którą chciałeś/aś odwiedzić zmieniła adres lub odeszła w niebyt. Niestety nie potrafimy jej teraz zlokalizować, ale w zamian polecamy najnowsze wiadomości ze świata sportowych i luksusowych samochodów - poniżej - oraz zachęcamy do eksploracji naszego katalogu takowych pojazdów - przedsmak w prawej kolumnie.

Aktualności
 • 19.09.2023

  Toyota Century

  - Jestem SUV'em

  Model Century, jedna z najbardziej egzotycznych pozycji w katalogu Toyoty z europejskiego punktu widzenia, doczekał się zupełnie nowego, dopiero czwartego w przeszło 55-letniej historii, wcielenia. I poddał się nieuniknionej transformacji: model Century w najnowszej odsłonie został pełnowymiarowym, luksusowym SUV'em.

 • 18.09.2023

  Grand Prix Singapuru

  - Płynna operacja

  Tegoroczny sezon Formuły 1 wkroczył w decydującą fazę. Do końca mistrzostw świata, wliczając wczorajszy wyścig, zostało osiem azjatyckich i amerykańskich, niedzielnych grand prix plus trzy sobotnie sprinty. W minionym tygodniu rywalizacja przeniosła się na uliczny tor położony w zatoce Marina Bay w Singapurze.

 • 16.09.2023

  Zeekr 001 FR

  - Zagrożenie dla otoczenia

  Jednym z motywów przewodnich tegorocznej wystawy IAA Mobility w Monachium był najazd producentów z Chin, których nazwy mogą nam jeszcze niewiele mówić. Jednym z nich jest Zeekr, który należy do rodziny Geely, w której znajdziemy między innymi Volvo oraz elektryczną platformę mającą być punktem wyjścia dla polskiej Izery.

 • 15.09.2023

  Polestar Synergy

  - Spójna rzeczywistość

  Marka Polestar od początku istnienia stawia na samochody o luksusowym charakterze, które mają być niszą samą w sobie. Nie inaczej ma być z jej dwoma nowymi modelami o napędzie elektrycznym, które zobaczymy jeszcze w tej dekadzie: 5 oraz 6. A gdyby pójść jeszcze dalej? Oto koncept super sportowego coupe Synergy.

 • 14.09.2023

  AIM EV Sport 01

  - Przyciągające działanie

  Na krótkiej liście przedsiębiorstw przymierzających się do produkcji przystępnych, sportowych aut o napędzie elektrycznych, pojawiła się nowa marka z azjatyckim rodowodem. Mowa o japońskim AIM, które wymyśliło sobie małe coupe o oznaczeniu EV Sport 01. Auto oparto na własnych rozwiązaniach technologicznych.

 • 13.09.2023

  Volkswagen ID GTI

  - Kontrolowane emocje

  Elektryczna ofensywa Volkswagena, która na razie nie idzie tak dobrze, jak by sobie to wyobrażano, zatacza coraz szersze kręgi i ociera się już o kategorię GTI. Najnowszym projektem niemieckiej marki jest koncept elektrycznego hot-hatcha niedalekiej przyszłości, który mógłby wejść do produkcji lada dzień. To model o nazwie ID GTI.

 • 12.09.2023

  Rolls-Royce Droptail

  - La Rose Noire i Amethyst

  Phantom, Ghost, Cullinan, a także elektryczny Spectre - jeśli mamy ochotę na Rolls-Royce'a to jest w czym wybierać. Teoretycznie. Na tym poziomie można żądać czegoś, czego nie będzie miał ktoś inny. Na takie potrzeby odpowiada program projektów specjalnych i samochodów budowanych na indywidualne zamówienia.

 • 11.09.2023

  6 godzin Fuji

  - Lekko pod górkę

  Wyścigowe, długodystansowe mistrzostwa świata wylądowały w ojczyźnie Toyoty u podnóża Góry Fuji, czynnego wulkanu, którego ostatnia erupcja miała miejsce ponad trzysta lat temu. Fabryczny zespół Toyoty wygrywał tu nieprzerwanie od 2016 roku, ale z tyloma rywalami, co obecnie, jeszcze nigdy nie miał do czynienia.

 • 09.09.2023

  Ford Mustang Mach-E Rally

  - Gonitwa w kurzu

  Elektryczny Mach-E, który ośmiela identyfikować się jako rasowy Mustang, cały czas pracuje nad poprawą swojego wizerunku. Tym razem zachciało mu się ruszyć radośnie na podbój szutrowych dróg. Cała zabawa zaowocowała nową wersją, która wkrótce trafi do produkcji seryjnej: oto terenowy Mustang Mach-E Rally.

 • 08.09.2023

  Lotus Emeya

  - Pewność siebie

  Przesiadka z silników spalinowych na elektryczne w przypadku Lotusa dała niespodziewane efekty. W ubiegłym roku pokazano pierwszego w historii marki SUV'a, a tym roku rozpoczęto produkcję przeszło 2000-konnego super coupe Evija. Teraz dołącza do nich kolejna nowość: sportowa limuzyna dla czworga o nazwie Emeya.