Ślepa uliczka 404

Podstrona, którą chciałeś/aś odwiedzić zmieniła adres lub odeszła w niebyt. Niestety nie potrafimy jej teraz zlokalizować, ale w zamian polecamy najnowsze wiadomości ze świata sportowych i luksusowych samochodów - poniżej - oraz zachęcamy do eksploracji naszego katalogu takowych pojazdów - przedsmak w prawej kolumnie.

Aktualności
 • 27.05.2023

  KO Kode61 Birdcage

  - Indywidualne podejście

  Ken Okuyama, którego znamy z prac nad takimi samochodami, jak Ferrari Enzo, Maserati Birdcage 75th oraz Ferrari P4/5, przygotował kolejną maszynę pod własnym nazwiskiem. Model o nazwie Kode61 Birdcage, który zadebiutował w Villa d'Este, to ukłon w stronę słynnego Maserati Tipo 61 z końca lat pięćdziesiątych.

 • 26.05.2023

  Caterham EV Seven

  - Rozwój technologii

  Elektryfikacja dotarła do Caterhama, który od dekad specjalizuje się w produkcji drogowych i wyścigowych wersji słynnego roadstera o nazwie Seven. Brytyjska marka od dawna przymierza się do rozszerzenia oferty o napęd elektryczny i jako wstęp do zmiany technologicznej prezentuje koncept, który wyrzekł się silnika spalinowego.

 • 25.05.2023

  Aston Martin DB12

  - Super tourer

  Seria grand tourerów DB od Aston Martina, której korzenie sięgają końcówki lat czterdziestych minionego stulecia, żegna się z silnikami V12. Nowe coupe o oznaczeniu DB12 debiutuje wyłącznie z podwójnie turbodoładowanym V8 pod maską i śmiało przedstawia się już nie jako grand tourer, ale jako super tourer.

 • 24.05.2023

  BMW i5 M60

  - Konsekwentna elektryfikacja

  BMW serii 5 wkracza w nową erę: ósma generacja klasycznej, niemieckiej limuzyny debiutuje jako miękka hybryda, zapowiedź pełnowymiarowej hybrydy typu plug-in, a także po raz pierwszy jako elektryk o oznaczeniu i5. Na szczycie oferty stanie i5 M60 z napędem obu osi, którego maksymalna moc przekracza 600 koni mechanicznych.

 • 23.05.2023

  Skoda Enyaq L&K

  - W tradycji marki

  Prawie sto lat temu Skoda przejęła trudniące się produkcją uznanych automobili zakłady Laurin & Klement i wkroczyła dumnie na europejską mapę pełnoprawnych producentów samochodów. Markę L&K utrzymano przy życiu tylko przez kilka lat, a dziś wykorzystywana jest ona do oznaczania najbardziej luksusowych aut czeskiej marki.

 • 22.05.2023

  Ferrari 296 GT3

  - Podbój Nürburgringu

  Wczoraj po południu zakończył się pięćdziesiąty pierwszy, 24-godzinny wyścig na Nürburgringu, wliczając słynne Nordschleife. Wyścig, w którym udział wzięło ponad 130 samochodów, zakończył się historycznym wynikiem: po pierwszą wygraną w historii sięgnęło Ferrari, które jednocześnie pokonało rekordowy dystans.

 • 20.05.2023

  BMW Touring Coupe

  - Symbol wolności

  BMW wraca do formatu shooting brake, ale tylko eksperymentalnie. Przy okazji tegorocznego konkursu elegancji Villa d'Este zaprezentowano koncept Touring Coupe, spadkobiercę 328 Touring Coupe z lat trzydziestych, 02 Touring z lat siedemdziesiątych oraz M Coupe, którego produkcję zakończono na początku tego stulecia.

 • 19.05.2023

  Hyundai Pony Coupe

  - Ponowne stworzenie

  Po serii efektownych konceptów i modeli seryjnych, które wydają się pochodzić z innych czasów i innej rzeczywistości, Hyundai wraca do korzeni swoich fantazji. Podczas pierwszego spotkania Hyundai Reunion we Włoszech zaprezentowano zbudowany od zera koncept Pony Coupe, który oryginalnie powstał... prawie pięćdziesiąt lat temu.

 • 18.05.2023

  TVR Cerbera Speed 12

  - Poważna oferta

  Już w najbliższy weekend pod młotek trafi Cerbera Speed 12, jeden z najbardziej szalonych samochodów w historii brytyjskiego TVR. Na licytacji w Northampton znajdzie się jedyny, drogowy egzemplarz, na pokładzie którego pracuje wyjątkowe V12 o pojemności aż 7,7 litra i mocy dochodzącej nawet do tysiąca koni mechanicznych.

 • 17.05.2023

  Rimac Nevera

  - 23 rekordy świata

  Elektryczny Rimac Nevera sięgnął po kolejne rekordy świata w kategorii przyspieszenia i wytracania prędkości. A konkretniej: po 23 nowe rekordy świata! Między innymi sprint od zera do stu, dwustu, trzystu i czterystu kilometrów na godzinę, ćwiartka mili i hamowanie ze stu, dwustu, trzystu i czterystu kilometrów na godzinę!