Ślepa uliczka 404

Podstrona, którą chciałeś/aś odwiedzić zmieniła adres lub odeszła w niebyt. Niestety nie potrafimy jej teraz zlokalizować, ale w zamian polecamy najnowsze wiadomości ze świata sportowych i luksusowych samochodów - poniżej - oraz zachęcamy do eksploracji naszego katalogu takowych pojazdów - przedsmak w prawej kolumnie.

Aktualności
 • 29.11.2022

  Lancia Pu+Ra Zero

  - Renesans marki

  Koncern Stellantis szykuje się do reaktywacji Lancii, która w latach świetności kojarzona była z modelami o luksusowym charakterze oraz dominacją w rajdowych mistrzostwach świata. Z tej okazji zapowiedziano trzy zupełnie nowe modele, powrót na rynki europejskie, nowe logo marki oraz... pokazano lewitujący koncept Pu+Ra Zero.

 • 28.11.2022

  Ferrari Vision Gran Turismo

  - Ukryte odniesienia

  Kibicowanie kierowcom wyścigowego 499P w długodystansowych mistrzostwach świata to nie wszystko, co czeka w najbliższych miesiącach na miłośników Ferrari. Na tych, którym marzy się wcielenie w rolę kierowcy prototypu z Maranello w wirtualnym świecie będzie czekał wyjątkowy koncept, który zobaczymy w grze Gran Turismo 7.

 • 26.11.2022

  Praga Bohema

  - Wysokie stanowisko

  Czeska Praga, która znana jest obecnie z produkcji gokartów oraz wyścigowego pucharu własnej marki, wraca do produkcji samochodów osobowych po siedemdziesięciu pięciu latach przerwy. Wraca ze sportową maszyną z najwyższej półki: oto przeszło 700-konne, ważące niecały tysiąc kilogramów coupe Bohema.

 • 25.11.2022

  Zenvo TSR-GT

  - Wprost proporcjonalne

  Duńskie Zenvo Automotive wprowadziło do swojej oferty kolejną ewolucję swojego mocarnego coupe, którego pierwsza wersja zadebiutowała kilkanaście lat temu. Najnowszy, bardzo limitowany model nazwano TSR-GT. GT w nazwie oznacza, że mamy do czynienia z maszyną bardziej cywilizowaną, niż w przypadku jej bezpośrednich przodków.

 • 24.11.2022

  BMW 3.0 CSL

  - Powrót Batmobila

  Siedem lat temu zobaczyliśmy jeden koncept, kilka miesięcy później pokazano kolejny, a latem tego roku ostatecznie potwierdzono, że coraz bliższe ukończenia są prace nad wersją seryjną. O czym dokładnie mowa? Chodzi o zupełnie nowe wcielenie sportowego coupe 3.0 CSL, jednego z najsłynniejszych modeli w historii BMW.

 • 23.11.2022

  Abarth 500e

  - Zielony skorpion

  Elektryczna "Pięćsetka" od Fiata ma już dziesięć lat, a kilka lat temu doczekała się drugiej generacji. Do tej pory model ten pozostawał w cieniu wersji spalinowych, za które w najmocniejszych wydaniach odpowiadał oczywiście Abarth. Od teraz w ofercie sportowej marki znajdziemy po raz pierwszy również elektryczne 500e.

 • 22.11.2022

  Pininfarina Battista

  - 200 km/h w 4,75 sekundy

  Tydzień temu Rimac pochwalił się osiągnięciem prędkości 412 km/h przez elektryczne super coupe Nevera. I na tym rekordów nie koniec! Teraz rekordowymi wynikami testów przyspieszeń pochwaliła się Pininfarina z modelem Battista, który bazuje na technologiach Rimaca. Rozwinięcie 200 km/h zajęło niecałe pięć sekund!

 • 21.11.2022

  Grand Prix Abu Dhabi

  - Czas pożegnań

  W minioną niedzielę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich po dwudziestu dwóch wyścigach grand prix i trzech sprintach zakończył się tegoroczny, rekordowy sezon Formuły 1. Po ostatnim wyścigu roku ze stałą posadą jednego z dwudziestu kierowców najszybszych, samochodowych mistrzostw świata rozstało się aż czterech zawodników.

 • 19.11.2022

  Drako Dragon

  - Granice przyzwoitości

  Amerykańskie Drako Motors zaprezentowało drugi model w swojej krótkiej historii. Maszyna o nazwie Dragon, która jeszcze rok temu była zapowiadana jako elektryczny muscle car, przeobraziła się ostatecznie w coś zupełnie innego. Dragon przedstawia się jako przeszło 2000-konny SUV z unoszonymi do góry drzwiami.

 • 18.11.2022

  Porsche 911 Dakar

  - Śladami zwycięzców

  Po niedawnej wspinaczce prototypów terenowego 911 na Ojos del Salado w Chile, najwyższy wulkan na naszej planecie, przyszedł czas na premierę wersji drogowej, gotowej do produkcji seryjnej. Oto zupełnie nowe 911 Dakar, które ma się czuć równie dobrze na autostradzie, Nordschlefie oraz śnieżnych lub piaszczystych bezdrożach.