Ślepa uliczka 404

Podstrona, którą chciałeś/aś odwiedzić zmieniła adres lub odeszła w niebyt. Niestety nie potrafimy jej teraz zlokalizować, ale w zamian polecamy najnowsze wiadomości ze świata sportowych i luksusowych samochodów - poniżej - oraz zachęcamy do eksploracji naszego katalogu takowych pojazdów - przedsmak w prawej kolumnie.

Aktualności
 • 18.05.2024

  Italdesign Quintessenza

  - Uniwersalna forma

  Długa lista konceptów działającego od ponad pięciu dekad studia Italdesign powiększyła się o kolejną pozycję. Jest nią terenówka Quintessenza, która ma łączyć człowieka z naturą i zachęcać do długich wypraw na łono natury z daleka od miast, asfaltowych dróg, zanieczyszczonego powietrza, hałasu i tłumów.

 • 17.05.2024

  Hongqi Guoya

  - Złocisty słonecznik

  Chińskie Hongqi, które od ponad sześćdziesięciu lat zajmuje się produkcją luksusowych samochodów i rządowych limuzyn, przyszykowało nowy krążownik nie tylko na rodzimy rynek. Jest nim przeszło pięciometrowy sedan Guoya, który w przyszłości może zechcieć zagrozić najbardziej cenionym markom europejskim.

 • 16.05.2024

  Morgan Midsummer

  - Pininfarina Fuoriserie

  Podnoszące się temperatury i wydłużające się słonecznie dni przyprowadziły niespodziewaną premierę ze strony Morgana. Brytyjska marka, słynąca z budowanych ręcznie, sportowych automobili w stylu retro, połączyła siły z włoską Pininfariną, czego efektem jest limitowana, otwarta barchetta Midsummer.

 • 15.05.2024

  Mercedes-Benz G 580

  - Z technologią EQ

  Elektryczna klasa G, którą kilka lat temu zapowiadał koncept EQG, stała się faktem. Nowy model, naszpikowany technologiami promowanymi przez Mercedes-Benza pod szyldem EQ, zrywa z dotychczasowym nazewnictwem elektryków marki i wchodzi na rynek jako G 580 o mocy systemowej przekraczającej wartość 580 koni mechanicznych.

 • 14.05.2024

  Porsche 911 Hybrid

  - Nowa droga

  Już za dwa tygodnie zadebiutuje pierwsze, drogowe Porsche 911 o napędzie hybrydowym! Prototypy w ostatnich latach pokonały miliony kilometrów w miastach, na trasach szybkiego ruchu oraz na drogach gorszych kategorii. W ramach intensywnych testów samochody zahaczyły również o słynne Nordschleife, oczywiście.

 • 13.05.2024

  6 godzin Spa-Francorchamps

  - Osiem godzin

  Długodystansowe mistrzostwa świata po raz czternasty w swojej historii odwiedziły Spa-Francorchamps. Wyścig, którego początki sięgają pierwszej połowy lat pięćdziesiątych, po raz pierwszy gościł stawkę złożoną z osiemnastu prototypów grupy Hypercar i nowych samochodów grupy LMGT3, która w tym roku zastąpiła GTE.

 • 11.05.2024

  Rolls-Royce Cullinan

  - Series II

  Pierwszy i jedyny SUV w katalogu Rolls-Royce'a, model Cullinan, wchodzi w nowy etap swojej kariery. Brytyjska marka, która należy do BMW, zaprezentowała Cullinana drugiej serii. Większość jego modernizacji odpowiadają przede wszystkim na potrzeby zarejestrowane u dotychczasowych klientów i zmieniające się definicje luksusu.

 • 10.05.2024

  Alpine Alpenglow Hy4

  - Wodorowa czwórka

  W tym roku przed 24-godzinnym wyścigiem Le Mans zobaczymy paradę wyścigowych prototypów niedalekiej przyszłości. Będą to maszyny zasilane wodorem: elektryczne z ogniwami paliwowymi oraz spalinowe z silnikami tłokowymi. Wśród nich znajdzie się zupełnie nowa super produkcja francuskiego Alpine, model Alpenglow Hy4.

 • 09.05.2024

  Bentley Batur Convertible

  - Ostatnie dni W12

  Zbiór kolekcjonerskich modeli Bentley'a spod znaku oddziału Mulliner powiększył się do trzech. Najnowszych specjałem brytyjskiego producenta jest otwarty Batur Convertible, w którego cieniu marka żegna się z mocarnym silnikiem W12 oraz dotychczasowymi silnikami V8 i zapowiada swoją hybrydową przyszłość.

 • 08.05.2024

  BMW M4 CS

  - Szerokie spektrum

  BMW zaprezentowało zupełnie nowe, czteromiejscowe coupe M4 CS. To następca modelu, który pojawił się ponad siedem lat temu i wierny towarzysz pokazanych po roku 2020 limuzyn M3 CS oraz M5 CS. Nowy model pozycjonowany jest dokładnie między M4 Competition oraz limitowanym do tysiąca egzemplarzy M4 CLS.