Ślepa uliczka 404

Podstrona, którą chciałeś/aś odwiedzić zmieniła adres lub odeszła w niebyt. Niestety nie potrafimy jej teraz zlokalizować, ale w zamian polecamy najnowsze wiadomości ze świata sportowych i luksusowych samochodów - poniżej - oraz zachęcamy do eksploracji naszego katalogu takowych pojazdów - przedsmak w prawej kolumnie.

Aktualności
 • 28.11.2023

  Callum Skye

  - Przekracza oczekiwania

  Brytyjskie studio Callum Design rozszerza swoje możliwości i prezentuje pierwszy samochód wylansowany pod własnym szyldem. Jest nim terenowy pojazd o nazwie Skye, którego finalną formę mamy poznać dopiero za kilka miesięcy. Do tego czasu będzie można zapisać się na liście potencjalnych właścicieli auta.

 • 27.11.2023

  Grand Prix Abu Dhabi

  - Rekordowy sezon

  Siedemdziesiąty czwarty sezon mistrzostw świata Formuły 1, sezon rekordów i dominacji Verstappena oraz Red Bulla, dobiegł końca. Mistrzostwa po dwudziestu dwóch wyścigach grand prix i sześciu sobotnich sprintach zakończyły się w miniony weekend w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na piętnastym Grand Prix Abu Dhabi.

 • 25.11.2023

  Porsche Panamera

  - Większa rozpiętość

  Porsche zaprezentowało światu już trzecią, zupełnie nową generację limuzyny Panamera, która w tym miesiącu obchodzi swoje piętnaste urodziny. Wszystko wskazuje na to, że tym razem oferta skończy się wyłącznie na limuzynie i wersji kombi, znanej pod nazwą Sport Turismo, nie zobaczymy w ogóle.

 • 24.11.2023

  Pagani Imola Roadster

  - Efekt złożony

  Debiut modelu Huarya od Pagani Automobili nie oznaczał kilkanaście lat temu, że historia jego poprzednika dobiegła już końca. Tak samo zeszłoroczny debiut następcy nie zamyka otworzonego kilkanaście lat temu rozdziału pod tytułem Huarya. Oto zupełnie nowa, limitowana maszyna w rodzinie: Imola Roadster.

 • 23.11.2023

  Abt R8 XGT

  - Esencja istnienia

  Miesiąc temu na torze Nürburgring Nordschleife przyłapano tajemnicze Audi, które wyglądało na wyścigowe R8 klasy GT2 z... drogowymi tablicami rejestracyjnymi. Z czym mieliśmy do czynienia? Już znamy odpowiedź: to dopuszczone do zwykłego ruchu XGT, najambitniejszy projekt w historii Abt Sportsline.

 • 21.11.2023

  Ginetta G56 GT4 Evo

  - Rygory rywalizacji

  Ginetta, która jest obecna w grupie ścigaczy GT4 pod skrzydłami SRO właściwie od jej początków, przygotowała zmodernizowane coupe typu G56. W przyszłym roku będzie można zobaczyć je w wyścigach na całym świecie, w tym prawdopodobnie w planowanym od dawna wyścigu długodystansowym wyłącznie dla samochodów GT4.

 • 20.11.2023

  Grand Prix Las Vegas

  - Nierówne rozdanie

  Mistrzostwa świata Formuły 1 po ponad czterdziestu latach przerwy wróciły do Las Vegas, na którego ulicach przygotowano zupełnie nowy tor wyścigowy. Przedostanie, dwudzieste pierwsze grand prix zbliżającego się do końca sezonu 2023 było już trzecim wyścigiem na terenie Stanów Zjednoczonych w tym roku.

 • 17.11.2023

  Bloodhound LSR

  - Kierowca poszukiwany

  Bloodhound LSR, brytyjski projekt mający na celu ustanowienie nowego rekordu prędkości naziemnej, budzi się ze snu i wchodzi w kolejną fazę. Pod nową wodzą trwają poszukiwania brakujących inwestorów oraz... nowego kierowcy, który odważy się na przekroczenie tysiąca trzystu kilometrów na godzinę.

 • 16.11.2023

  Lamborghini Huracan STO

  - SC 10° Anniversario

  Lamborghini Squadra Corse obchodzi w tym roku swoje pierwsze dziesięciolecie. Oddział, który dedykowany jest przede wszystkim samochodom torowym, przypieczętował swoje dziesiąte urodziny specjalnym wydaniem Huracana STO, w którym zaaplikowano nowe rozwiązania zaczerpnięte prosto z torów wyścigowych.

 • 15.11.2023

  HiPhi A

  - Produkt współpracy

  Chińskie HiPhi, które ze swoimi nietypowo stylizowanymi samochodami o napędzie elektrycznym pojawiło się na pierwszych rynkach europejskich w czerwcu tego roku, szykuje się do kolejnego uderzenia. Jest nim sportowy, czteroosobowy model A o mocy przeszło 1300 koni mechanicznych, który ma rozpędzać się do setki w jakieś dwie sekundy.