Ślepa uliczka 404

Podstrona, którą chciałeś/aś odwiedzić zmieniła adres lub odeszła w niebyt. Niestety nie potrafimy jej teraz zlokalizować, ale w zamian polecamy najnowsze wiadomości ze świata sportowych i luksusowych samochodów - poniżej - oraz zachęcamy do eksploracji naszego katalogu takowych pojazdów - przedsmak w prawej kolumnie.

Aktualności
 • 26.09.2022

  Volkswagen Gen.Travel

  - Poziom piąty

  W ciągu kilku ostatnich lat Volkswagen stworzył całą rodzinę elektrycznych modeli pod wspólnym szyldem ID, których rozpoznanie i identyfikacja staje się coraz trudniejsza, zależnie od długości i szerokości geograficznej. Wszystkim należy się chwila wytchnienia! I oto jest: koncept Gen.Travel, futurystyczna wizja autonomicznych podróży poziomu piątego.

 • 24.09.2022

  Ruf Bergmeister

  - Przejście górą

  Porsche dedykowane wyścigom górskim, które budowano w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych są dzisiaj dość mało znaną, ale fascynującą częścią sportowej historii niemieckiej marki. Kilka lat temu w ich kierunku spoglądał nostalgicznie prototyp zbudowany na bazie Boxstera, a dziś w jego ślady idzie najnowsze dzieło Ruf Automobile.

 • 23.09.2022

  Renault R5 Turbo 3E

  - Niezbyt poważny

  Pięćdziesiąt lat temu we Francji przyszedł na świat Renault 5. Auto stało się z miejsca przebojem, produkowane było w dwóch generacjach do drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych, a w latach osiemdziesiątych doczekało się szalonej wersji Turbo z silnikiem umieszczonym centralnie. To właśnie do Turbo nawiązuje najnowsze dzieło Renaulta, koncept R5 Turbo 3E.

 • 22.09.2022

  Caterham Super Seven

  - Rozsądnie dozowany

  Caterham po raz kolejny odświeżył swojego największego klasyka, który na pierwszy rzut oka w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat nie uległ znaczącym zmianom. Mowa o modelu Super Seven, który we wznowionym, zmodernizowanym wydaniu dostępny będzie z wyborem jednego z dwóch silników spalinowych jako Super Seven 600 oraz Super Seven 2000.

 • 21.09.2022

  Mercedes-AMG C 63 S E Performance

  - Wygrywające liczby

  Dawno, dawno temu pod liczbą 63 w katalogu AMG skrywały się modele z wolnossącym V8 o pojemności 6,2 litra. Później V8 zostało turbodoładowane i skurczyło się najpierw do 5,5 litra, a później do czterech litrów. Dziś można o tym dziedzictwie zapomnieć: zupełnie nowa limuzyna i kombi AMG C 63 mają pod maską tylko cztery cylindry.

 • 20.09.2022

  Lamborghini LMDh

  - Konkretna specyfikacja

  Do debiutu zupełnie nowych, wyścigowych prototypów klasy LMDh zostały dokładnie cztery miesiące. W styczniu przyszłego roku maszyny spotkają się po raz pierwszy na treningach Roar Before The 24, a później staną do walki w 24-godzinnym wyścigu na Daytonie. W sezonie 2024 będzie ich jeszcze więcej: wśród nowo przybyłych zobaczymy Lamborghini.

 • 19.09.2022

  Chrysler 300C

  - Koniec serii

  Na rynek amerykański dumnie powrócił krążownik o oznaczeniu 300C, luksusowa limuzyna Chryslera o sportowym zacięciu z ogromną, widlastą ósemką pod maską. Model wrócił tylko na chwilę jako pożegnane całej serii 300, której historia sięga 1955 roku. Limitowana seria sprzedała się w całości w ciągu zaledwie kilkunastu godzin.

 • 17.09.2022

  Dacia Manifesto

  - Plan jutra

  Półtora roku po ogłoszeniu planu Renaulution nową erę w swojej historii otwiera Dacia, która należy do grupy Renaulta od 1999 roku. W życie wchodzi nowe logo, nowe placówki sprzedaży, nowy język stylistyczny, nowe kolory, podbój nowych rynków oraz... koncept Manifesto, który dla rumuńskiej marki ma być jeżdżącym laboratorium przyszłości.

 • 16.09.2022

  Pagani Utopia

  - Akt trzeci

  Horacio Pagani przed fortepianem, orkiestra symfoniczna na scenie, publiczność licząca ponad 170 gości z całego świata i egzotyczne super coupe wyłaniające się z ciemności. Tak wyglądała premiera zupełnie nowego samochodu Pagani Automobili, która miała miejsce w Teatro Lirico w Mediolanie. Następcę modeli Zonda i Huayra nazwano Utopia.

 • 15.09.2022

  Ford Mustang

  - Popłoch wzniecony

  Mustang, który w ciągu minionych pięćdziesięciu ośmiu lat stał się stałym elementem nie tylko amerykańskiego krajobrazu, zaczyna nowy etap swojej kariery. Siódma generacja pozostaje wierna silnikom spalinowym, ręcznej skrzyni biegów i szykuje się na podbój torów wyścigowych w kilku różnych kategoriach i mistrzostwach świata.