Ślepa uliczka 404

Podstrona, którą chciałeś/aś odwiedzić zmieniła adres lub odeszła w niebyt. Niestety nie potrafimy jej teraz zlokalizować, ale w zamian polecamy najnowsze wiadomości ze świata sportowych i luksusowych samochodów - poniżej - oraz zachęcamy do eksploracji naszego katalogu takowych pojazdów - przedsmak w prawej kolumnie.

Aktualności
 • 22.06.2024

  BMW M2

  - Dostawca radości

  Od dekady modele serii 2 są najbardziej wszechstronną rodziną BMW. Mamy tu małe minivany Active Tourer z napędem przedniej osi, 4-drzwiowe limuzyny Gran Coupe, 2-drzwiowe coupe i kabriolety oraz sportowe M2, które uchodzi za największego rozrabiakę w swojej niszy. W tym miesiącu przyszła pora na modernizację zwykłych coupe oraz M2.

 • 21.06.2024

  Bugatti Tourbillon

  - Na wieczność

  Zupełnie nowy rozdział w historii Bugatti otwiera Tourbillon, bezpośredni następca Chirona i pierwszy model marki od przeszło dwudziestu lat, który został opracowany właściwie od zera. Tourbillon pożegnał się z turbodoładowanym silnikiem W16 i przestawił się na jeszcze większe, wolnossące V16 w hybrydowym układzie napędowym.

 • 20.06.2024

  Ford F-150 Lightning SuperTruck

  - Próbka elektryczna

  Pikes Peak International Hill Climb przyciągnie, jak co roku, wybuchową mieszankę maszyn niewiele odbiegających od aut produkowanych seryjnie oraz prototypów budowanych wyłącznie z myślą o wyścigach górskich. W tej drugiej kategorii znajdzie się szalony, elektryczny pick-up F-150 Lightning SuperTruck od Ford Performance.

 • 19.06.2024

  Jeep Wagoneer S

  - Naładowana marka

  Jeep zabiera się za elektryki w wydaniu globalnym. Pierwszym modele o takim zasięgu rażenia, którego sprzedaż rozpocznie się od USA oraz Kanady, będzie zupełnie nowy Wagoneer S. Samochód legitymuje się mocą przeszło 600 koni mechanicznych, za którą idą osiągi wykraczające daleko poza codzienne potrzeby.

 • 18.06.2024

  Audi RS E-Tron GT

  - Znaczący postęp

  Elektryczna limuzyna Audi, model E-Tron GT, idzie w ślady spokrewnionego technologicznie Taycana od Porsche, i po modernizacjach chwali się znaczącym postępem w obszarach zasięgu, osiągów oraz szybkości ładowania akumulatorów. W najmocniejszej wersji niemiecka maszyna rozwija teraz rekordową moc aż 925 koni mechanicznych!

 • 17.06.2024

  24 Heures du Mans

  - Kumulacja wrażeń

  Dziewięćdziesiąty drugi 24-godzinny wyścig Le Mans, czwarta runda długodystansowych mistrzostw świata, przeszedł do historii. Na jego starcie w sobotę stanęła rekordowa liczba aż dwudziestu trzech prototypów grupy Hypercar, po raz pierwszy pojawiły się samochody grupy LMGT3 i na drodze wyjątku wystartowały prototypy LMP2.

 • 15.06.2024

  Alpine A290

  - Elektryzująca zwinność

  Francuskie Alpine przedstawiło drugi zupełnie nowy model w swojej współczesnej historii i pierwszy, który produkowany będzie wyłącznie z elektrycznym układem napędowym. Jest nim kompaktowy hot hatch o oznaczeniu A290, który bazuje na najnowszym wcieleniu Renaulta 5 oraz pokazanym przeszło rok temu koncepcie.

 • 14.06.2024

  24 Heures du Mans

  - Doba przed startem

  Już jutro, w sobotę po południu o godzinie piętnastej wystartuje tegoroczny 24-godzinny wyścig Le Mans z listą startową obejmującą ponad sześćdziesiąt załóg podzielonych na trzy różne klasy. Kolejność na starcie ustaliły środowe kwalifikacje i czwartkowa sesja Hyperpole, podczas których nie brakowało niespodzianek.

 • 13.06.2024

  Aspark SP600

  - Maksymalna prędkość

  Za sprawą produkowanego seryjnie coupe Nevera od Rimaca, które kilkanaście miesięcy temu rozpędziło się do 412 kilometrów na godzinę, elektryki dołączyły do zestawień najszybszych samochodów świata pod względem prędkości maksymalnej. Teraz poprzeczkę podnosi japońsko-włoski prototyp marki Aspark.

 • 12.06.2024

  MissionH24 H24Evo

  - Kuracja wodorowa

  Wodorowe silniki spalinowe oraz wodorowe ogniwa paliwowe mają być tym, z czym w najbliższej przyszłości mają kojarzyć się długodystansowe, wyścigowe mistrzostwa świata. Pierwszym ścigaczem nowej ery ma być prototyp H24Evo, który powstaje w ramach prowadzonego od kilkunastu lat programu MissionH24.