Ślepa uliczka 404

Podstrona, którą chciałeś/aś odwiedzić zmieniła adres lub odeszła w niebyt. Niestety nie potrafimy jej teraz zlokalizować, ale w zamian polecamy najnowsze wiadomości ze świata sportowych i luksusowych samochodów - poniżej - oraz zachęcamy do eksploracji naszego katalogu takowych pojazdów - przedsmak w prawej kolumnie.

Aktualności
 • 27.05.2022

  SCG 004CS

  - Dziedzictwo wyścigowe

  Już jutro zespół Scuderia Cameron Glickenhaus wystartuje po raz kolejny w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgring Norsdchleife. Po raz drugi wystawi do walki model 004C, następcę P4/5 Competizione oraz 003C. Maszyna oferowana jest również w wersji drogowej, a kilka dni temu zadebiutowała w najmocniejszej specyfikacji 004CS.

 • 26.05.2022

  SSC Tuatara

  - 475 kilometrów na godzinę

  SSC North America zbliża się do granicy 300 mil na godzinę i próbuje poprawić swój nadszarpnięty wizerunek, który ucierpiał kilkanaście miesięcy temu po ogłoszeniu imponującego rekordu prędkości, którego tak naprawdę nie było. Kilkanaście dni temu udało się rozwinąć prędkość prawie 475 kilometrów na godzinę!

 • 25.05.2022

  Maserati MC20 Cielo

  - Szybki ruch

  Sportowy kabriolet z twardym, składanym dachem i silnikiem umieszczonym centralnie? Czegoś takiego w ofercie Maserati jeszcze nie było. Włoska marka, której tradycje produkowania otwartych aut drogowych sięgają początku lat pięćdziesiątych i modelu A6G 2000, pokazała zupełnie nową maszynę, która odpowiada właśnie takiemu rysopisowi. Oto MC20 Cielo.

 • 24.05.2022

  BMW M4 CSL

  - Racja bytu

  W tym roku oddział BMW M świętuje pięćdziesięciolecie swojej działalności. Wszyscy wiemy co to oznacza: specjalne imprezy, specjalne malowania na tory wyścigowe, specjalne wydania produkowanych już modeli i premiery zupełnie nowych maszyn, które dopiero do produkcji wejdą. Oto jedna z nich: pierwsze coupe M4 CSL.

 • 23.05.2022

  Grand Prix Hiszpanii

  - Punkt zwrotny

  Formuła 1 po raz drugi w tym roku zawitała w Europie. Tym razem bolidy nowej generacji pojawiły się na bardzo znajomym terenie. Mowa o hiszpańskiej pętli Circuit de Barcelona-Catalunya, na której w lutym odbywały się pierwsze, przedsezonowe testy. Grand Prix Hiszpanii organizowane jest tu nieprzerwanie od 1986 roku.

 • 21.05.2022

  Porsche SVRSR Hoonipigasus

  - Setne Pikes Peak

  Do tegorocznej edycji Pikes Peak International Hill Climb pozostało jeszcze tylko pięć tygodni i jeden dzień. Klasyczny wyścig górski na słynny szczyt w Kolorado zostanie zorganizowany w tym roku po raz setny! Na starcie zobaczymy między innymi Kena Blocka, specjalnie dla którego zbudowano potworne Porsche SVRSR o przydomku Hoonipigasus.

 • 20.05.2022

  Peugeot 9X8

  - Debiut w lipcu

  Odliczanie do pierwszego startu zupełnie nowego, długodystansowego prototypu Peugeota, spadkobiercy modeli 905 i 908, można uznać za oficjalnie rozpoczęte! Francuska marka potwierdziła, że maszyna klasy Le Mans Hypercar zadebiutuje już w lipcu w 6-godzinnym wyścigu na Monzie we Włoszech i pokazała pierwszy egzemplarz.

 • 20.05.2022

  Mercedes-Benz 300 SLR Coupe

  - Najdroższy samochód świata

  Od kilku dni robiło się coraz głośniej na temat pewnej prywatnej aukcji, na której miał wylądować bezcenny, zabytkowy model z kolekcji Mercedes-Benza, słynny 300 SLR Uhlenhaut Coupe. Dziś już nie ma już wątpliwości: maszyna oficjalnie zmieniła właściciela za rekordową sumę, która w przeliczeniu grubo przekracza... pół miliarda złotych!

 • 19.05.2022

  Mercedes-Benz Vision AMG

  - Nowe początki

  Po sukcesie noworocznego prototypu Vision EQXX przyszedł czas na kolejny etap rzeźbienia przyszłości elektrycznych samochodów koncernu Daimlera, które ustawione będą na najwyższych półkach. Tym razem padło na AMG, które pracuje już nad własną, elektryczną platformą. To właśnie na niej oparty miał zostać koncept Vision AMG.

 • 18.05.2022

  Porsche 718 Cayman GT4 ePerformance

  - Misja elektryczna

  Kilka miesięcy temu Porsche nastraszyło wszystkich konceptem małego, wyścigowego GT o napędzie elektrycznym, który wyglądał jedynie na eksperyment z myślą o dalszej, niż bliższej przyszłości. Teraz okazuje się, że projekt jest o wiele bardziej zaawansowany i marka ma już kilka jeżdżących prototypów pod tytułem 718 Cayman GT4 ePerformance.