Aktualności
04.12.2008

Donkervoort D8 GT Bez kompromisów

Pierwszy egzemplarz modelu D8 GT produkowanego przez holenderskie zakłady Donkervoort został oddany w ręce właściciela. Pojazd w formie prototypowej pojawił się na salonie w Genewie w marcu 2007 roku, a ukończenie projektu tego pierwszego w historii firmy coupe pochłonęło przeszło rok.

Twórcy planują wypuszczanie około 50 sztuk auta rocznie, a na pierwszą serię składającą się z 30 egzemplarzy przygotowali model zbliżony specyfikacją do D8 GT startującego w serii wyścigów GT4 FIA.

Donkervoort D8 GT

Różnice w modelu zbudowanym na modłę GT4 w stosunku do zwykłego G8 GT sprowadzają się między innymi do szerszego o 10 cali karbonowego nosa, dzięki czemu można było zamontować pod nim większy radiator.

Donkervoort D8 GT

Samochód zbudowany w większości z włókien węglowych, karbonu i aluminium waży tylko 650 kilogramów. Najmocniejszy wariant silnikowy dysponuje mocą około 270 KM, która pozwala na rozpędzenie się do 100 km/h w niespełna cztery sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona do 250 km/h. Pierwszy egzemplarz jeździ już w Danii.

Skomentuj na forumUdostępnij