Aktualności
10.10.2010

Halo Intersceptor Trzy żywioły

Nie, to nie jest kolejna wersja Veyrona. To Halo Intersceptor - maszyna która może poruszać się po lądzie, po wodzie i w powietrzu, przybierając postać odrzutowca, helikoptera, potężnej łodzi motorowej lub po prostu udawać sportowe coupe na czterech kołach. Oczywiście takie rzeczy to tylko na ekranie komputera.

Za śmiałą koncepcją ujarzmiającą trzy żywioły i korzystającą przy napędzie z wybuchowej osobowości czwartego, stoi Philip Pauley, uznany, brytyjski stylista i autor licznych konceptów, tyczących się wielu stref codziennego życia. Jego Intersceptor miałby łączyć uniwersalność z komputerowymi urządzeniami na złącze USB - mógłby być "podłączony" pod końcówkę ze skrzydłami, z silnikiem śmigłowym bądź kadłub łodzi. Dosłownie.

Halo Intersceptor

Na lądzie Intersceptor byłby najszybszą maszyną świata z prawem do poruszania się po zwykłych drogach. Coupe mierzące tylko 3,2 metry długości, 1,2 metra wysokości i 1,9 metra szerokości miałoby mieścić cztery osoby, rozwijać 100 km/h w zaledwie 2,3 sekundy i rozpędzać się aż do 500 km/h. Zasięg: prawie 1130 km. Do tego trzy rozszerzenia: Halo 120, Halo 46 oraz Halo 22.

Halo Intersceptor

Halo 120 to odrzutowiec, który w ciągu minuty może wspiąć się na pułap prawie ośmiu kilometrów. W takiej konfiguracji maszyna mierzy 22,4 metry długości, 19,2 metra szerokości oraz 5,2 metra wysokości.

Halo Intersceptor

Halo 46 to pełnoprawny helikopter z miejscami dla dwóch pilotów oraz dwóch pasażerów. Aby nie mieć problemów z jego ukryciem najlepiej zaopatrzyć się w kawałek przestrzeni przekraczający 11,6 metra długości, 11,9 metrów szerokości oraz 4 metry wysokości.

Halo Intersceptor

Halo 22 to oczywiście ekskluzywna łódź motorowa z wybitnie sportowym charakterem. Sama platforma mierzy 12 metrów, a po dołączeniu Intersceptora całość zamyka się w 14 metrach. Prędkość maksymalna: 63 węzły (117 km/h). I czego chcieć by tu więcej?

Skomentuj na forumUdostępnij