Aktualności
31.01.2018

Lister Thunder Rozszerzenie programu

Lister Motor Company, które pięć lat temu weszło na zupełnie nową ścieżkę swojej długiej, liczącej ponad sześć dekad historii, zapowiada swój pierwszy, zupełnie nowy model w tym stuleciu. Będzie nim sportowa maszyna o nazwie Thunder, spadkobierca drogowego super coupe Storm, które pojawiło się ćwierć wieku temu.

Pojęcie zupełnie nowego modelu jest w tym przypadku bardzo względne: Lister tak naprawdę zajmie się ekskluzywnym tuningiem Jaguara F-Type, który po wszystkim przybierze imię Thunder. Modyfikacje obejmą między innymi body kit z włókien węglowych (w tym w opcji pokrywa komory silnika), nowe felgi, ogumienie, zaciski hamulcowe, końcówki wydechu, indywidualne wykończenie wnętrza i karoserii, tapicerkę ze skóry Nappa szkockiej firmy Bridge Of Weir oraz tuning jednostki napędowej.

Lister Thunder

Thunder będzie polegał na pięciolitrowej, doładowanej, widlastej ósemce, z której Lister wyciśnie aż 675 koni mechanicznych (to o sto koni więcej od fabrycznego F-Type SVR). Coupe ma rozpędzać się do 60 mil na godzinę w czasie 3,1 sekundy, do 100 mil na godzinę w czasie 6,8 sekund i rozwijać prędkość maksymalną 208 mph (335 kilometrów na godzinę). Będzie to najszybszy Lister w historii. Model będzie przygotowywany w historycznej miejscówce marki w Cambridge, a jego produkcja zostanie ograniczona do 99 egzemplarzy. Cennik zaczyna się od 140 tysięcy funtów (obecnie to około 665 tysięcy złotych).

Lister Thunder

Lister Thunder zadebiutuje w połowie przyszłego miesiąca na wystawie Historic Motorsport International w Londynie. W tym samym miejscu firma pokaże również po raz pierwszy współczesną kontynuację speedstera Costin. Dołączy on do słynnego Knobbly, którego produkcję według oryginalnych planów z lat pięćdziesiątych wznowiono w trzech wariantach kilka lat temu. Knobbly i Costin to dużo droższe zabawki - ich cena znacznie przekracza jeden milion złotych i otwiera drogę do wyścigów samochodów zabytkowych.

Skomentuj na forumUdostępnij