Aktualności
17.12.2008

Gumpert Apollo Kryzys? Jaki kryzys?

Niemiecki Gumpert Apollo, jeden z najważniejszych supersamochodów ostatnich lat, świętuje właśnie swoje trzecie urodziny (licząc od daty rozpoczęcia produkcji seryjnej). Przez ten czas z zakładów w Altenburg wyjechało łącznie 40 egzemplarzy, a od przyszłego roku tempo produkcji ma jeszcze wzrosnąć.

Roland Gumpert oraz zastęp 45 specjalistów zamierzają w kolejnym sezonie zwiększyć wydolność swojego zakładu aż do 25 sztuk. Firma będzie celować przede wszystkim w nowe rynki: Daleki Wschód, Rosja, Azja oraz Australia. Prawdopodobnie pojawi się także wariant z kierownicą po prawej stronie.

Gumpert Apollo

Projekt Apollo pod przychylnej decyzji Audi wystartował w 2001 roku, a trzy lata później pierwsze prototypy pojawiły się na torach testowych. Obecnie auto oferowane jest w kilku wariantach mocy (do przeszło 800 KM), a w maju pojawiła się wyścigowa odmiana z napędem hybrydowym. Ceny przyszłorocznego Apollo będą zaczynać się od 302 tysięcy euro (nie wliczając podatków) za opcję 650-konną - dzisiejszej równowartości 1,23 miliona złotych.

Skomentuj na forumUdostępnij