Na rynek elektrycznych samochodów o nieprzeciętnych osiągach wkracza kolejna firma rodem z kalifornijskiej Doliny Krzemowej. To Drako Motors, które za cel obrało produkcję super samochodów z przeznaczeniem do poruszania się po drogach publicznych oraz torach wyścigowych. Pierwszym z nich jest czterodrzwiowy model o oznaczeniu GTE.
Z okazji sto dziesiątej rocznicy rozpoczęcia działalności Bugatti cofa się w czasie prawie o trzy dekady, na przełom lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych minionego stulecia. Właśnie wtedy we Włoszech rodził się model EB 110, jeden z najmocniejszych, najszybszych samochodów swoich czasów. Dziś przypomina o nim limitowany Bugatti Centodieci.
Oczekiwanie na najmniejszą wersję trzeciej generacji Cayenne dobiegło końca. Porsche pokazało zupełnie nowe wydanie Turbo S, które wzorem limuzyny Panamera idzie w kierunku hybrydowego układ napędowego. Oznacza to między innymi o ponad sto koni mechanicznych więcej w porównaniu do spalinowego poprzednika.
Model Stinger kilka lat temu zmienił wizerunek marki Kia, po której wcześniej nie można było spodziewać się niczego podobnego. Zmienił również oczekiwania: sportowa limuzyna w ofercie koreańskiego producenta sprawiła, że klienci i lokalne oddziały uruchomiły swoją wyobraźnię. Oto jeden z niespodziewanych efektów: torowy Singer GT420.
Już za kilka dni na aukcję trafi jedyny, zachowany do dzisiaj egzemplarz pierwszego, sportowego samochodu Porsche, który powstał... prawie dziesięć lat przed rozpoczęciem produkcji pierwszych modeli niemieckiej marki. To niewielkie coupe Type 64, które zbudowano w 1939 roku specjalnie z myślą o wyścigu z Berlina do Rzymu.
Zakład Mulliner, znany w ostatnich latach ze specjalnych edycji modeli Bentley'a oraz realizacji nietypowych życzeń poszczególnych klientów, zakończył prace nad kolejnym, zupełnie nowym wyzwaniem. Była nim budowa wiernej repliki luksusowej limuzyny Corniche, która powstała tylko w jednym egzemplarzu i zaginęła w czasie drugiej wojny światowej.
Od kilku lat możemy śledzić mistrzostwa świata elektrycznej Formuły E i obserwować przymiarki do kolejnych serii z samochodami elektrycznymi w rolach głównych, jak markowy puchar Jaguara czy mistrzostwa dla samochodów szeroko rozumianej klasy GT i turystyków. Teraz na pole walki nadciągają również elektryczne terenówki. Oto Extreme E Odyssey 21.
W świecie, w którym osobowe samochody elektryczne zdobywają coraz większą popularność, a hybrydy kroczą ścieżkami sukcesów już od ponad trzech dekad, tylko kwestią czasu jest aż podobne trendy opanują na dobre segment samochodów sportowych. Właśnie takie kierunki coraz częściej obierają zakłady małe i duże. Do tych pierwszych należy Tushek Supercars.
Trzy ostatnie wyścigi Formuły 1 przyniosły nieoczekiwane rezultaty: dwie wygrane Red Bulla, jedną wygraną Mercedesa, jedno podium bez śladu Mercedesów, jedno podium z dwoma bolidami z silnikami Hondy, pierwszy punkt Williamsa i Kubicy oraz serię nieszczęśliwych wypadków w obozie Ferrari. Czy wczorajszy wyścig na Węgrzech przyniósł kolejne zaskoczenia?
Pagani Huayra ma już ponad osiem lat, ale auta produkowane obecnie, Huayra Roadster oraz limitowane coupe Huayra BC, nie mają z coupe pierwszej serii wiele wspólnego. Każda z kolejnych ewolucji modelu wiązała się z wielkimi zmianami natury technologicznej i nie inaczej jest z najnowszą wersją. Oto nowa Huayra Roadster BC.