Aktualności
07.03.2013

Chevrolet Corvette Stingray Convertible

Dwudziestego ósmego lutego zakład Bowling Green Assembly Plant opuścił ostatni egzemplarz Corvette szóstej generacji. Model, który powstał w 215 tysiącach sztuk, zwalnia w tym roku miejsce dla zupełnie nowego Corvette Stingray. Coupe pokazano w połowie stycznia, a teraz dołącza do niego kabriolet.

Corvette Stingray Convertible wyposażone jest fabrycznie w miękki, składany i rozkładany automatycznie dach. Obie operacje można przeprowadzać na postoju jak i w czasie jazdy z prędkością do 50 km/h. Producent zapewnia, że usunięcie sztywnego dachu wiązało się jedynie ze znalezieniem miejsca na dach składany i zmianą pozycji mocowania pasów bezpieczeństwa. O zmianach masy auta na razie nie wspomina.

Chevrolet Corvette Stingray Convertible

Wszystkie bazowe modele Stingray polegają na silniku V8 serii LT1 o pojemności 6,2 litrów, w którym po raz pierwszy w Corvette znajdziemy bezpośredni wtrysk paliwa i systemem odłączania połowy cylindrów. Wolnossąca jednostka napędowa produkuje około 455 KM mocy i 610 Nm momentu obrotowego i współpracuje z 7-stopniową, ręczną skrzynią biegów lub opcjonalnym automatem o sześciu przełożeniach. Rozpędzenie się do 100 km/h ma zajmować niecałe 4 sekundy.

Chevrolet Corvette Stingray Convertible

Dokładną specyfikację Corvette Stingray i osiągi auta poznamy w późniejszym terminie, a na rynkach Ameryki Północnej, Europy, Rosji, Japonii i Bliskiego wschodu samochód pojawi się pod koniec tego roku. Pierwszy egzemplarz auta sprzedano już w styczniu na aukcji dobroczynnej Barrett-Jacksona. Kupujący wydał na auto aż 1,1 miliona dolarów, czyli prawie trzy razy tyle, za ile kupiono SRT Vipera z numerem jeden.

Skomentuj na forumUdostępnij