Aktualności
05.09.2008

HKS GT570 Poza prawem

Nissan GT-R, który bezwstydnie kazał na siebie czekać długie miesiące całej Europie ciągle jeszcze nie został potraktowany przez tunerów z należytym brakiem szacunku (czytaj: ciągle brak dlań kompleksowego pakietu modyfikacji). Pierwsze lody przełamuje japońskie HKS.

Oferta tunera sprowadza się do modyfikacji jednostki napędowej oraz układu wydechowego, które to na szczeblu prywatnym podejmowały już liczne, mniejsze zakłady. Fabryczne turbiny otrzymały nowe przepustnice, orurowanie, intercooler oraz elektroniczny układ kontrolujący ciśnienie doładowania. Tuner może usunąć również fabryczne katalizatory, z którymi znika także prawo poruszania się w GT-R po zwykłych ulicach oraz gwarancja HKS na cały zestaw.

HKS GT570

Efekt końcowy zamyka się w aż 570 KM i około 735 Nm. To o 90 KM i jakieś 150 Nm niż w przypadku auta seryjnego (a przynajmniej liczb oficjalnie podawanych przez producenta, które jak się niedawno przekonaliśmy nie muszą być koniecznie zgodne z prawdą). Ani cena pakietu GT570, ani osiągi coupe nie są jeszcze znane.

Skomentuj na forumUdostępnij