Powołana niedawno do życia komórka Special Operations w koncernie Jaguar Land Rover nie traciła ani chwili na przygotowanie swojego pierwszego modelu. Zadanie miała jednak znacznie ułatwione: na warsztat wzięto zeszłoroczny koncept Project 7. Efektem jego przemiany jest limitowany, ekstremalny roadster F-Type Project 7.
Od 2005 roku, kiedy to Range Rover wprowadził na rynek pierwszą generację modelu Sport, na auto znalazło się przeszło pół miliona nabywców. Najbardziej wymagający z nich mają obecnie do wyboru auto z widlastą ósemką, której moc sięga 510 koni mechanicznych. Ale na tym nie koniec. W przygotowaniu jest jeszcze mocniejszy Sport SVR.
Do urwania dla siebie kawałka rynku torowych zabawek dla amatorów nie tylko niedzielnego ścigania szykuje się kolejny, niewielki zakład z Wielkiej Brytanii. Mowa o ekipie marki Elemental, która podczas zbliżającego się wielkimi krokami Festiwalu Prędkości w Goodwood zaprezentuje swoje pierwsze dzieło, roadstera o oznaczeniu RP1.
Większość unikatowych samochodów Ferrari, powstałych ostatnio w ramach programu Special Projects, pozostaje w ukryciu. Ale nie najnowszy z nich, nie barchetta F12 TRS. Samochód pojawił się w zeszłym tygodniu podczas rajdu turystycznego Ferrari Cavalcade na Sycylii wśród przeszło 90 maszyn, którym przewodziły cztery sztuki LaFerrari.
W miniony weekend, w zaledwie tydzień po 24-godzinnym wyścigu Le Mans, odbył się 24-godzinny wyścig na północnej pętli toru Nürburgring. Zawody, które dopuszczają do startu wyłącznie samochody rozmaitych klas GT, rok temu padły po raz pierwszy łupem Mercedes-Benza. W tym roku na kolejny triumf na długim dystansie liczyło przede wszystkim Audi.
Formuła 1 wraca do Europy i wszyscy czekają na jeszcze większe emocje i zmiany, niż dwa tygodnie temu w Kanadzie, gdzie po raz pierwszy w tym roku na najwyższym stopniu podium nie stanął kierowca zespołu Mercedes. Czy działo się jeszcze więcej, czy Mercedesy nie walczyły już tylko między sobą, a jeśli tak - kto śmiał im zagrozić?
Nissan jako kolejna marka ujawnia wirtualny projekt sportowego samochodu, z którym już wkrótce będą mogli obcować posiadacze gry Gran Turismo 6 na konsole PlayStation 3. Wizja pod tytułem Concept 2020 wskazuje przy okazji na kierunek stylistyczny, w którym z zakończeniem tej dekady mogą pójść osobowe modele japońskiego koncernu.
Włosi od zawsze mieli rękę to niewielkich, zgrabnych coupe o wielkich możliwościach, których pozycję broni dzisiaj Alfa Romeo 4C. Najlepszym okresem dla tego typu aut były lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte, do których wraca w tym roku zakład Officine Fratelli Frigerio. Manufaktura przenosi nas w czasie z modelem FF Berlinetta.
BMW dało nam w ostatnich latach kilka przykładów na to, że modele ze znakiem M mogą nosić silnik Diesla pod maską. Trend ten pozornie z miejsca nie chwycił, a podobne przypadki zdarzały się w przeszłości, ale wszystko wskazuje na to, że zbliżają się większe zmiany również u konkurencji. Audi zapowiada swoją przyszłość konceptem RS5 TDI.
Rodzina CLS spod znaku Mercedes-Benza, obejmująca obecnie 4-drzwiową limuzynę o profilu coupe oraz kombi o nazwie Shooting Brake, ma już dziesięć lat. Od prawie czterech lat na rynku bryluje druga generacja, której wiek wskazywał na coraz pilniejszą potrzebę przeprowadzenia modernizacji. I oto jest: odmłodzony CLS łącznie z CLS 63 AMG.