Aktualności
19.04.2009

Sunbeam Tiger Powtórka z historii

Sunbeam to marka właściwie już dziś zapomniana. Jej pojazdy zarówno przed jak i po pierwszej wojnie światowej startowały z powodzeniem w wyścigach Grand Prix, a w 1925 roku jeden z nich pobił rekord prędkości naziemnej. Teraz wspomnienie o nim powraca w wirtualnej formie.

Brytyjska machina napędzana 4-litrowym, doładowanym V12 o mocy przeszło 300 KM rozpędziła się do 233 km/h, a w roku 1926 osiągnęła już ponad 245 km/h. Pojazd początkowo nosił nazwę Ladybird, którą wkrótce zmieniono na Tiger ("tygrys"). Takie samo oznaczenie nosi inspirowany rekordowym Sunbeamem koncept autorstwa niejakiego Ryana Skelley'a.

Sunbeam Tiger

Wizja Brytyjczyka to pomysł na Tigera 2025 roku. W zamyśle twórcy auto miałoby dysponować w pełni elektrycznym napędem ładowanym ze standardowej, brytyjskiej sieci w ciągu 4 godzin. Jedno ładowanie miałoby pozwalać na przejechanie aż 1285 kilometrów.

Sunbeam Tiger

Pojazd miałby rozpędzać się do 60 mph (96,6 km/h) w zaledwie 2,3 sekundy i osiągać elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną prawie 260 km/h. Sam Tiger byłby zbudowany z przyjaznych środowisku materiałów, które bez trudu można by poddać recyklingowi.

Skomentuj na forumUdostępnij