Aktualności
 • 10.04.2008Lamborghini Murcielago SV

  Lamborghini Murcielago SV - Mocne uderzenie na pożegnanie

  Murcielago od samego początku wgryza się w asfalt wszystkimi czterema łapami. Od kilku miesięcy jednak docierały szczątkowe i nie potwierdzone oficjalnie informacje o przygotowaniach lżejszej wersji, która dodatkowo miałaby być napędzana tylko na tylną oś. Teraz wszystko zaczyna przybierać jak najbardziej konkretne kształty - jeszcze w tym roku miałby pojawić się Lamborghini Murcielago SV!

 • 09.04.2008Mercedes-Benz SLR McLaren

  Mercedes-Benz SLR McLaren - Jego dni już policzono

  Jeszcze w tym roku z fabryki McLarena wyjadą ostatnie egzemplarze stworzonego we współpracy z Mercedesem supercoupe SLR. Najszybszy seryjnie produkowany samochód z gwiazdą na masce miał swoją premierę jeszcze w 2003 roku (pierwszy koncept zaprezentowano w roku 1999). W minionym sezonie do oferty dołączyła także otwarta wersja, SLR Roadster, której produkcja zakończy się w roku 2009. Pod maską w obu przypadkach pracuje mocarne V8 rozwijające 626 KM pozwalające na rozpędzenie się do przeszło 330 km/h.

 • 08.04.2008SpeedART BTR-XS 650

  SpeedART BTR-XS 650 - Jeszcze szybsze i mocniejsze 911 GT2

  GT2 to najszybsze Porsche 911 wszech czasów i ukoronowanie serii 977. Jego sześciocylindrowy, płaski agregat umieszczony za tylną osią dysponuje mocą aż 530 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna sięga 328 km/h, a rozpędzenie się do setki to kwestia tylko 3,6 sekund - osiągi właściwie identyczne co w o klasę wyższej Carrerze GT! Są to jednak marne argumenty dla zwolenników nie tuningowania GT2. Do takich zdecydowanie nie należy niemiecki zakład SpeedART.

 • 07.04.2008Lamborghini Ferruccio

  Lamborghini Ferruccio - Co by było gdyby...

  W roku 2002 Ferrari wylansowało topowy model noszący imię założyciela marki. Pomysł na takie nazwanie najmocniejszego, seryjnie produkowanego samochodu w historii koncernu od razu podzielił miłośników marki na dwa obozy. Zwolennicy upatrywali się w nim uczczenia pamięci słynnego kierowcy i konstruktora, przeciwnicy wręcz przeciwnie. A co by było, gdyby na podobny pomysł wpadłoby konkurencyjne Lamborghini?

 • 08.04.2008Nissan GT-R V-Spec

  Nissan GT-R V-Spec - 7:25 na Nurburgringu!

  Najbardziej pożądany aktualnie supercar, Nissan GT-R, już wkrótce doczeka się najmocniejszej wariacji o tradycyjnym oznaczeniu V-Spec. Pierwszy, testowy egzemplarz stawił się w pierwszych dniach kwietnia na północnej pętli niemieckiego Nurbugringu. Wypatrzony prototyp od zwykłego GT-R odróżniał się przede wszystkim zmienionymi wlotami powietrza, przednim i tylnym spoilerem oraz felgami i ogumieniem, a także prawdopodobnie układem hamulcowym.

 • 06.04.2008Formuła 1 GP Bahrajnu

  Formuła 1 GP Bahrajnu - Robert Kubica ponownie na podium

  Trzeci tegoroczny wyścig Formuły 1 był kolejną okazją do radości Polaków. W sobotę Robert Kubica po raz pierwszy w swojej karierze wywalczył pole position (było to równocześnie pierwsze pole position w historii zespołu BMW Sauber), a podczas niedzielnego wyścigu zajął trzecie miejsce, ustępując jedynie kierowcom Ferrari. Było to już trzecie podium w karierze Polaka w Formule 1.

 • 28.03.2008Lamborgini Gallardo Superleggera

  Lamborgini Gallardo Superleggera - Koniec produkcji

  Superlekkie Gallardo po zaledwie roku (premiera w Genewie'07) dokonało swego żywota - jego produkcja została oficjalnie zakończona. Nic w tym dziwnego, skoro przed niespełna miesiącem pojawiło się zupełnie nowe Gallardo LP560-4.

 • STRONY: « | 636 |