Aktualności
02.04.2013

Hennessey Venom GT Umowna granica

Veyron Super Sport w swoich dwóch, rekordowych przejazdach prawie trzy lata temu uzyskał średnią 431,072 km/h, ale modele przeznaczone dla klientów ograniczono do 415 km/h. W jakim miejscu stawia to Venoma GT od Hennessey'a? Po niedawnym wyczynie w Naval Air Station Lemoore - w bardzo interesującym!

Dla przypomnienia: Hennessey Venom GT ma już na koncie kilka rekordów świata, ale dotyczących przyspieszenia, a nie prędkości maksymalnej. Ten najważniejszy to korona w przedziale od 0 do 300 kilometrów na godzinę: w dwóch przejazdach średnia zaledwie 13,63 sekund! Prędkości maksymalnej, deklarowanej na około 447 km/h, do tej pory nie mierzono. Ale to już przeszłość...

Hennessey Venom GT

Dziewiątego lutego za kierownicą amerykańskiej maszyny na terenie bazy marynarki wojennej w Lemoore w Kalifornii zasiadł Brian Smith. Na 2-milowym odcinku pasa startowego samochód rozwinął imponującą prędkość 265,7 mil na godzinę! To dokładnie 427,6 kilometrów na godzinę. Wynik uzyskano w przejeździe tylko w jedną stronę, więc o żadnym oficjalnym rekordzie na razie nie może być mowy. Twórcy auta szukają już dłuższego odcinka asfaltu, aby sprawdzić rzeczywistą prędkość maksymalną auta, które na 2 milach nie miało ochoty przestać przyspieszać.

Hennessey Venom GT

Biorąc pod uwagę elektronicznie ograniczenie Veyrona Super Sport i fakt, że wszystkie sztuki już dawno sprzedano stawia to Hennessey'a w dość umownej roli producenta najszybszego, drogowego samochodu świata! Dostępny nadal Veyron Grand Sport Vitesse jest również ograniczony do 415 km/h, a ujawnionych publicznie prób prędkości maksymalnej w nim nie przeprowadzano. W tyle zostaje także Shelby Super Cars, które modelem Ultimate Aero uzyskało średnią 412,3 km/h, a z zupełnie nowym supercoupe Tuatara nie jest jeszcze gotowe.

Hennessey Venom GT

Venom GT bazuje, czego nie da się ukryć, na Lotusie Elise/Exige, który zmodyfikowano pod każdym względem do tego stopnia, że Hennessey może mówić o własnym samochodzie. Pojazd napędzany jest podwójnie doładowanym silnikiem V8 o pojemności siedmiu litrów, który generuje moc około 1261 KM. Stosunek mocy do masy to niecały kilogram przypadający na każdy koń mechaniczny! Rozpędzenie się do 60 mph zajmuje tu tylko 2,7 sekundy. Do dzisiaj Hennessey zbudował co najmniej siedem sztuk auta, a w ubiegłym roku pokazał pozbawioną dachu wersję Spyder.

Skomentuj na forumUdostępnij