W związku z pojawieniem się w katalogu Mercedes-Benza pierwszego w historii kabrioletu klasy C do akcji przystąpił od razu oddział Mercedes-AMG. Efektem pracy zakładu, który skupia się na sportowych i usportowionych autach spod znaku trójramiennej gwiazdy, jest model C 43. To jeden z najtańszych sposobów na dołączenie do klubu AMG.
Zenvo Automotive z kilkoma prototypami super sportowego coupe o mocy przeszło 1100 koni mechanicznych i kilkoma wpadkami wizerunkowymi na koncie odgradza się od swojej przeszłości i prezentuje nowy model. Model, który na pierwszy rzut oka wygląda jak kolejna ewolucja znanego od ponad siedmiu lat coupe ST1. Nazwa również jest podobna: TS1.
Pod koniec stycznia ujawniono pierwsze punkty na drodze obchodów 90-lecia działalności specjalizującego się w nadwoziach samochodowych studia Touring Superleggera, w tym specjalną klasę podczas Windsor Castle Concours of Elegance oraz nadchodzące wydanie nowej książki. To także czas na premierę nowego auta: oto Disco Volante Spyder.
Studenci szkoły Franco Sbarro, który pod koniec lutego obchodził swoje siedemdziesiąte siódme urodziny, ukończyli kolejny projekt. Tak samo, jak w przypadku poprzednich prototypów z Ecole Espera Sbarro, mamy do czynienia z wozem czysto sportowym. Oto Haze, coupe z przeznaczeniem do poruszania się przede wszystkim po torach wyścigowych.
Fabryka Samochodów Osobowych zakończyła produkcję Poloneza wiosną 2002 roku po prawie ćwierć wieku budowy kilku generacji i wersji, które zmotoryzowały kilkaset tysięcy Polaków. Dziś FSO nie produkuje już samochodów, a pojawienie się kolejnego Poloneza pozostaje poza wszelką dyskusją. Nie przeszkadza to oddać się marzeniom o właśnie takim aucie...
Koenigsegg nie lubi hybryd w tradycyjnym rozumieniu tego określenia. Dlatego rok temu stworzył własną hybrydę, zupełnie inną od pozostałych, rewolucyjną Regerę. Po kolejnym roku prac nad samochodem tworzy się historia - auto jest gotowe do produkcji seryjnej, a jego osiągi wykraczają poza wszystko, co do tej pory wyjechało na publiczne drogi.
Gumpertowi Apollo minęło w ubiegłym roku dziesięć lat produkcji, które zakończyło bankructwo producenta i przejęcie go przez inwestorów z Chin. Marki Gumpert tym samym nie ma już na rynku. Jej miejsce zajęło Apollo Automobil, które pod wodzą Rolanda Gumperta będzie w dalszym ciągu robić swoje. Pierwszym modelem Apollo na rynku jest supercoupe o nazwie N.
W tym roku mija dokładnie osiemdziesiąt lat od premiery modelu 4/4 ze stajni Morgana, który zadebiutował w 1936 roku na wystawie w Londynie. Samochód figuruje w ofercie marki nieprzerwanie od ośmiu dziesięcioleci, co czyni go pod tym względem niekwestionowanym rekordzistą. Okrągła rocznica to okazja do wypuszczenia specjalnej, limitowanej wersji roadstera.
W czasach, w których wyginięcie samochodów sportowych z ręcznymi skrzyniami biegów i wolnossącymi silnikami zdawało się coraz bliższe, kolejne silniki były odsyłane do pracy pod coraz większą presją turbosprężarek i coraz więcej kierowców wyręczała automatyka, Porsche staje w obronie starych wartości. Poznajcie limitowane 911 R.
Ewolucja siódmej generacji Corvette dotarła do punktu, w którym do wejścia na rynek gotowy jest model w wydaniu Grand Sport. To maszyna połączona ideologicznie ze sportem motorowym, dokonaniami placówki Corvette Racing oraz wyścigowym Corvette C7.R, którym wygrano w klasie GTE Pro ubiegłorocznym, 24-godzinnym wyścigu Le Mans.