Wikispeed to przedsięwzięcie niejakiego Joe Justice'a wraz z żoną, którego celem jest wyprodukowanie najlżejszego i najoszczędniejszego samochodu osobowego na rynku z napędem na tył, miejscem dla czworga i sportowym zacięciem. Wikispeed brało już udział w samochodowej Prize X, a na trwającej wystawie w Detroit prezentuje model SGT01 zwiastujący produkcję seryjną.
G-Power w ramach chwilowego odpoczynku od kolejnych pomysłów na nową, najszybszą limuzynę świata przedstawia nam maszynę, której preferencje kulinarne pozornie nie mają związku z imponującą prędkością. Tuner dobitnie udowadniania, iż pozory mylą - oto najszybsze, drogowe auto napędzane na... gaz.
Hyundai Motor America rusza do walki o klienta z hybrydową Hondą CR-Z, zawsze zadziornym Mini oraz Scionem tC wymyślonym przez Toyotę. Hyundai poza nie ustępującą konkurencji mocą ma kusić praktycznością - w środku będzie więcej miejsca, a zasiadanie na tylnej kanapie ułatwią... czwarte drzwi nie do pary.
Porsche punktualnie o dwunastej trzydzieści czasu polskiego, a 6:30 rano w Detroit wytoczyło po raz pierwszy na widok publiczny swoją zupełnie nową broń torową. Zgodnie z zeszłorocznymi zapowiedziami jest nią hybrydowy model na bazie 918 Spydera, kolejny członek rodziny, w której zasiadają takie legendy, jak 917, 956 czy 962.
Fascynujące do dnia dzisiejszego BMW Nazca, popełnione przez włoskie studio ItalDesign w dwóch wariacjach, obchodzi swoje 20 urodziny. Okrągła rocznica to okazja nie tylko do przypomnienia sobie tego supercoupe, ale również zadania pytania jak mogłoby wyglądać, gdyby zaprojektowano je dzisiaj. Oto jedna z możliwych odpowiedzi.
Znalezienie się na liście pierwszych właścicieli Ferrari FXX to przywilej, który dostąpiła starannie wyselekcjonowana grupa blisko 40 klientów włoskiej marki. Żaden z nich nie był przypadkowy, ale nie wszyscy mają zamiar trzymać auta tylko dla siebie. Jeden z egzemplarzy sprzedano w sierpniu ubiegłego roku, a kolejny, po zmarłym właścicielu, trafi na aukcję w tym miesiącu.
Cadillac po kilku latach przerwy wraca do amerykańskiej serii World Challenge, organizowanej pod skrzydłami Sports Car Club of America. Po sukcesach 4-drzwiowego modelu CST-V w okresie 2004-2007 marka pojawi się w serii ponownie z CTS-V, ale tym razem w wersji coupe. Z możliwości samochodu skorzystają w nadchodzącym sezonie dwa zespoły.
Bugatti po przekroczeniu 430 km/h w samochodzie przeznaczonym do zwykłego ruchu drogowego nie musi już nic udowadniać, choć w tym roku ma pojawić się kilka modeli mogących przebić ten wynik. Bardziej interesujące wydaje się jednak to, co Bugatti miałoby pokazać w najbliższym czasie - produkcja Veyrona dobiega końca i czas na nowy pojazd. Opcji jest kilka.
GWA stacjonujące gdzieś w San Antonio w Teksasie, którego ulubionym tematem są samochody marki Mercedes-Benz, zapragnęło przypomnieć nam o skrzydlatych konceptach serii C111. Maszyny te, napędzane silnikami Wankla, a następnie Diesla, ustanowiły w latach '70 kilka znaczących rekordów, po czym odeszły do historii. Ich duch ma powrócić w Ciento Once.
Niemieckie Graf Weckerle to tuner nieco inny, niż pozostali. Firma stawia na najwyższą jakość, misterne wykończenia najmniejszych szczegółów, staranne dopasowanie każdego z aut do potrzeb właściciela oraz nieuchwytną nutę gotyckiej atmosfery. Rocznie modyfikuje się tu około 25 aut. Jednym z nich było w ostatnim czasie Ferrari 599 GTB Fiorano.