Aktualności
07.01.2016

McLaren 675LT JVCKenwood Kierunek technologiczny

W ubiegłym roku McLaren Automotive pokazał pięć nowych modeli, które rozdzielono między trzy różne serie, w tym najmniejszą i najmłodszą Sports Series. Dwanaście intensywnych miesięcy Brytyjczycy przypieczętowali kolejnym z rzędu rekordem sprzedaży, a rok 2016 rozpoczynają od prezentacji konceptu supercoupe 675LT zmodyfikowanego wspólnie z japońskim JVCKenwood.

Dość nietypowy jak na McLarena projekt powstał z okazji 25-lecia partnerstwa z JVCKenwood w ramach zespołu startującego w mistrzostwach świata Formuły 1 i został pokazany na tegorocznych targach elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show w Las Vegas. Maszyna bazuje na coupe 675LT, najmocniejszym, najszybszym, najbardziej zorientowanym na kierowcę i najbardziej zaawansowanym aerodynamicznie modelem z rodziny Super Series. Model limitowany do zaledwie 500 egzemplarzy został sprzedany w ciągu kilku miesięcy.

McLaren 675LT JVCKenwood

W koncepcie 675LT JVCKenwood umieszczono tapicerkę ze skóry Nappa i nowego rodzaju tworzyw sztucznych, detale z włókien węglowych i kierownicę prosto z hybrydowego, torowego McLarena P1 GTR. Całkowicie pozbyto się konsoli środkowej oraz lusterek, które zastąpiły kamery i cyfrowe ekrany JVCKenwood (Digital Rear View Monitor). Od JVCKenwood pochodzi także nowy wyświetlacz przezierny z oprogramowaniem Advanced Driver Assistance Systems, które może informować nie tylko o parametrach samochodu, ale także niebezpieczeństwach na drodze.

McLaren 675LT JVCKenwood

McLaren Automotive sprzedał w 2015 roku rekordową liczbę 1654 samochodów na 30 rynkach całego świata, na których działa już 80 dystrybutorów firmy. Od rozpoczęcia produkcji aut osobowych w 2010 roku wyniki marki z każdego roku są coraz lepsze (w roku 2014 sprzedano 1649 pojazdy, a w roku 2013 firma zarejestrowała pierwsze zyski; jedną piątą zysków zainwestowano w programy rozwojowe i badawcze). Nie inaczej zapowiada się rok 2016: zapotrzebowanie na auta z rodziny Sports Series, czyli modele 570S i 540C, jest tak ogromne, że w fabryce McLarena od lutego rusza praca na dwie zmiany, w związku z czym zatrudnienie znalazło 250 nowych osób.

Skomentuj na forumUdostępnij