Koncern Red Bulla ma w Formule 1 dwa zespoły, z których ten drugi cały czas poszukuje własnej tożsamości. Prawie 20 lat temu zaczynał działalność jako Toro Rosso z siedzibą we Włoszech, kilka lat temu przekształcił się w promujące markę odzieżową AlphaTauri, a w ubiegłym roku został przemianowany na RB, skrót od Racing Bulls. Plus kilka liter od sponsorów.
Zainteresowanie elektryfikacją samochodów mogących startować w przyszłości w seriach wyścigowych pod skrzydłami NASCAR wzrasta. Mowa o pełnej elektryfikacji i pozbyciu się silników spalinowych, a nie hybrydach: w ubiegłym roku organizatorzy pokazali prototyp wyścigowego elektryka, a w tym roku auta ze swoimi znaczkami dorzucił Ford oraz Chevrolet.
Trzynasty sezon długodystansowych mistrzostw świata, piąty sezon pod rządami Hypercarów i drugi sezon z samochodami GT3 został oficjalnie rozpoczęty. Pierwszym wyścigiem z ośmiu było wczorajsze starcie w Katarze na symbolicznym dystansie 1812 kilometrów, na którym można było wskazać kilku różnych faworytów kilku różnych marek.
Fabryczny zespół Mercedesa-AMG otwiera nowy rozdział w swojej historii. Po rozstaniu się z 7-krotnym mistrzem świata stawia na młode talenty i bierze na celownik nowe wyzwania. W tym roku niemiecka formacja wystawiać będzie do mistrzostw świata Formuły 1 bolid o oznaczeniu W16, który jest ostatnią konstrukcją według obowiązujących przepisów technicznych.
Dni spalinowych modeli Alpine zostały już policzone i władzę przejmą wkrótce elektryki. Rodzina sportowych coupe A110 ma przed sobą kilkanaście ostatnich miesięcy życia, a z okazji 70-lecia działalności marki została zmodernizowana i przygotowana do obchodów okrągłej rocznicy. W rolach głównych: limitowane A110 R 70 oraz nowe A110 GTS.
Haas wkracza w dziesiąty rok startów w mistrzostwach świata Formuły 1. Amerykańska formacja, współpracująca od samego początku z Ferrari, wchodzi w nowy z rok z kompletnie zmienionym składem i bolidem o oznaczeniu VF-25. Maszynę kilkanaście dni temu wysłano na pierwsze kilometry na torze Silverstone, a w tym tygodniu pokazała się z rywalami na testach w Bahrajnie.
Zespół Red Bull Racing zakończył ubiegłoroczny sezon Formuły 1 na miejscu trzecim w klasyfikacji generalnej konstruktorów, na którym poprzedni raz wylądował w 2019 roku. W tym roku ten wynik poprawić będzie próbował bolid RB21. To pierwsza maszyna Red Bull od prawie dwudziestu lat, która nie została zaprojektowana pod okiem Adrian Newey'a.
Wielkie inwestycje Aston Martina w zespół Formuły 1 zbliżają się do punktu kulminacyjnego: nowe placówki pracują pełną parą, w zupełnie nowy samochód na przyszły rok będzie zaangażowany sam Adrian Newey, a na rok 2025 zaprojektowano - według słów dwukrotnego mistrza świata, Fernando Alonso - najpiękniejszy bolid w stawce. Jest nim model AMR25.
Już za kilka dni oficjalnie startuje trzynasty sezon długodystansowych mistrzostw świata. Pełna stawka trzydziestu sześciu maszyn w grupach Hypercar oraz LMGT3 spotkała się po raz pierwszy w tym tygodniu na przedsezonowych testach w Katarze, zwanych tradycyjnie prologiem. Na wszystkich czeka osiem wyścigów i nieco zmienione przepisy, a wśród nich kilka znaczących debiutów.
Jesienią ubiegłego roku Renault ogłosił, że przerywa prace nad nowym układem napędowym na potrzeby Formuły 1 i szykuje się do zamknięcia trwającej blisko dwadzieścia lat ery, w trakcie której zasilał przede wszystkim Red Bulle, McLareny, Williamsy oraz Lotusy. Ostatnim - na chwilę obecną - bolidem z sercem francuskiej produkcji będzie tegoroczne Alpine A525.